برو به
 
 نظر سنجی
عملکرد اداره کل درآمد را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 لينكستان
 
تاریخ : چهارشنبه 28 آبان 1399     |     کد : 312

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز خبر داد:

تعریف عوارض جدید برای افزایش طبقات/ امسال تخفیفات فصلی نداریم

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز از ارائه لایحه‌ای از سوی شهرداری تبریز به شورای شهر مبنی بر تجویز تعریف عوارض جدید برای افزایش طبقات یا تراکم خبر داد.

دکتر حسین‌زاده اعلام داشت: شهرداری تبریز می تواند بر اساس طرح تفصیلی و با در نظر گرفتن مقررات و ضوابط شهرسازی، اقدام به ارائه مجوز طبقه جدید کند که نیازمند تعریف یک اشل و عوارض جدید است.

او افزود: قیمت مسکن در تمام مناطق شهر افزایش سرسام‌آور داشته و به نسبت این افزایش درآمد شهرداری تبریز از آنچه که پیش‌بینی شده بود، محقق نشده است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری با اشاره به افزایش هزینه‌های شهرداری در پروژه‌های اظهار داشت: هزینه های شهرداری در پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فضای سبز بالا رفته و برای تامین نقدینگی  و منابع مالی پروژه‌های شهری، باید برای  امتیاز طبقات اضافه یا تغییر کاربری از سوی طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ انجام می شود، تعریف جدیدی صورت می گیرد.

 وی در رابطه با حذف تخفیفات فصلی اخذ پروانه نیز گفت: در حال حاضر تخفیفات فصلی نداریم و مطابق قرائن و شواهد موجود تا پایان سال نیز وجود نخواهد داشت

او اضافه کرد: هم اکنون بهترین زمان برای اخذ پروانه ساخت  است شهروندان عزیزی که قصد اخذ پروانه برای املاک خود دارند، می‌توانند تا پایان سال جاری این اقدامات را انجام داده و در فصل کاری سال آینده  کارهای عمرانی را پیش ببرند.


PDF چاپ چاپ